Ogłoszenie

Trwa rozbudowa forum. Wszelkie ręce pomocne do pracy mile widziane! Administracja

  • Index
  •  » Rok 2012
  •  » Sierpień 2012 (2)- GG11 - sukces czy porażka?

#1 2012-08-03 23:47:38

Maro

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 89
Punktów :   

Sierpień 2012 (2)- GG11 - sukces czy porażka?

]

GG11




Któż nie zna jednego z najstarszych Polskich komunikatorów???? Tak chodzi o  Gadu-Gadu? Historia tego programu jest pasmem wzlotów i upadków(w ostatnim czasie głównie upadków),  jego ostatnie wersje do udanych nie należały9głownie przez zabieranie jakże cennego nam RAMu przez nikomu nie potrzebne aplikacje o oraz horrendalne zużycie procesora ). Na szczęście Programiści w porę zauważyli, że coś jest nie tak i postanowił coś z tym zrobić. Efektem tego jest nowe Nowe GG noszące numer 11.Czym tym razem zaskoczy nas nowa Wersja??? Czy bedzie to kolejna wersja napchana po brzegi nie potrzebnymi nikomu gadżetami?? Czy może programiści wzieli sobie do serca krytyke ostanich wersji i powrócą do starego dobrego komunikatora nie nafaszerowanego różnymi nikomu nie przydatnymi aplikacjami??? Na te pytania i inne  postram sie odpowiedzieć wam w tym oto  artykule.

Zmiany Zmiany i jeszcze raz zmiany



Zacznijmy może od najprosterzej z możliwych rzeczy od samej nazwy programu.Została ona skrócona z Gadu Gadu do prostego GG co już miało symbolizować duże zmiany szykujące się z nową wersją komunikatora.Nie trzeba się specjalnie wysilać aby odnaleść zmiany indące z nową wersją komunikatorą.Wersja 11 to szereg róznorakich zmian zarówno wizualnych jak i wydajnośiowych. ALe czy te zmiany są są na tyle duże, aby zrezygnować z alternatywnych rozwiązań komunikowania się ze znajomymi z których pewnie już wielu z was korzysta.pzyjrzyjmy się bliżej 11 odsłonie jednego z najpopularniejszych komunikatorów w Polsce.

Okno komunikatora i jego funkcjonalność



Główne okienko komunikatora wygląda dość estetycznie i prosto, a już z pewnością lepiej od tego, z czym mieliśmy do czynienia w kilku poprzednich wersja GG. Przede wszystkim jest ono bardziej przemyślane i intuicyjne. Górna nawigacja przywodzi nieco na myśl tę, którą znamy z konkurencyjnego AQQ. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć oczywiście reklam oraz dodatkowych gadżetów w postaci radia, informacji i pogody,oraz poczty elektronicznej.

Zmianom poddano również okienko rozmów, lecz tutaj efekt wygląda znacznie gorzej(jeśli nie powiedzieć tragicznie). Najwidoczniej gdzieś między projekt a wykonanie wkradł się chaos, bo przyciski są porozrzucane po wszystkich kontach. A jak dodamy do tego wysuwany z boku panel z grami i załącznikami, otrzymamy prawdziwy miszmasz, w którym trudno się odnaleźć i co kolwiek z tego zrozumie.

Gry



Skoro przystaneliśmy już na temacie gier należało by co nieco o nich wspomnieć.Jest ono wość w w komunikatorze GG(wcześniej gry były dostępne  tylko w AQQ oraz skype po zainstalowaniu stosownych  aplikacji).Gry w Gadu są dośc proste i mało wyszukane.Użytkownicy mogą pograć midzy są w takie gry jak warcaby kółko i krzyżyk statki czy poker.z jednej strony jest to dobre rozwiązanie jeśli ktoś lubi grać ze znajomymi ja osobiście nie przepadam za tego typu rozwiązaniami i uważam że komunikator masłózyć głównie do poruzmiewania się między sobą a nie do grania w gry .Cóż co kto woli ja denak będe uparacie stał przy swoim.

Aplikacje i Moduły



Zostawmy może temat gier i zajmijmy sie bardziej istonymi rzeczami takimi jak wszelkie doatkowe moduły które prosty komunikator zmieniły w wielofunkcyjny program z masą nie przydatnych (zajmujących tylko ram)aplikacji.Jedank wśród natłoku można znaleść nieco ciekawsze propozycje takie jak Pogoda Inforamcje no i może rozmowy VoiP (chociaż ta ostania propozycja nie przypadła mi do gustu co kto woli).Przejdzmy jednak do nie co mniej przydatnych modułów w komunkatorze jakimi są np poczta elektroniczna oraz  Radio(po co w komuniaktorze radio???) horoskop słownik(choc niektórym z piszących ze mną na GG mógłby sie przydać).Przeciętny internauta z pewnością aż tylu gadżetów nie potrzebuje. Szkoda, że nie pomyślano zatem o czymś w rodzaju modularnej budowy, która by pozwalała każdemu wybrać, z jakich składników chce korzystać.

Konfiguracje i Ustawienia



Nowa Wersja GG jest zpewnością Programem w dużym stopniu konfigurowalnym.Liczba ustawień w komunikatorze przerosła nawet mnie samego.na co komu aż 5 róznych kategorii dźwiękowych( i tak wiekszość z użytkowników korzysta ze standardowych dźwięków).Nie wyłączymy jednak tutaj zbędych modułów (które zabierają nam nasz cenny ram) ale przynajmniej sprawimy, że komunikator będzie się zachowywał tak, by umożliwić nam jak najbardziej komfortową pracę.


Podsumowanie



GG od jakiegoś czasu mocno obrosło niepotrzebnym balastem, którego wcale nie potrzebowałem, a który skutkował tylko większym zapotrzebowaniem na pamięć operacyjną.
Wersja 11 jest co prawda nieco bardziej ekonomiczna pod tym względem, ale w dalszym ciągu lubi przywłaszczyć sobie kilkadziesiąt (a przy otwartym okienku rozmowy ponad sto) megabajtów RAM-u o którym już wcześniej wspomniałem.Co przy starszych komputerach skutkuję np przycinaniem się filmików Youtube podczas rozmowy Na szczęście sytuacja wygląda znacznie lepiej jeśli chodzi o interfejs  . Szczególnie dobrze pod tym względem wypada okienko główne, które opracowano bardzo dobrze. Nad okienkami rozmów przydałoby się jeszcze trochę popracować, ale tu także widać pewną poprawę co do wersji 10.Jest jednak jedna rzeczy którą mnie i przypuszczam nie tylko mnie bardzo wkurza i dotyka  chodzi oczywiście o atakujące nas zewsząd reklamy które w żaden sposób nie da się wyłączyć(baner kiler nie działa na wersji 11).
Ogólnie rzecz ujmując nowe GG jest programem godym uwagi i godnym konkurentem swojego najwiekszego rywala AQQ


Plusy:                                                                      Minusy:

- Znacznie odchudzone                                          - Zasobożerne!!!!!!     
- intuicyjny i estetyczny interfejs                          - Masa dodatkowych i niekoniecznie potrzebnych modułów   
- konfigurowalne                                                    - Okno rozmowy wymaga jeszcze kilku kosmetycznych poprawek
- kilka ciekawych modułów.                                  - Gry (przynajniej dla mnie)     
                                                                                - Reklamy Reklamy i jeszcze raz Reklamy

                         


                       

MOJA OCENA TO 5,5/10




Maro


Nie wku*wiaj Administratora

Offline

 

#2 2012-08-04 13:56:27

 Danielos

Administrator

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2010-03-13
Posty: 165
Punktów :   11 
Blog: Odwiedź mój blog na forum!
WWW

Re: Sierpień 2012 (2)- GG11 - sukces czy porażka?

Aleś Ty ostry w punktacji. Ja bym dał 6,5


"Nigdy nie mów nigdy! No chyba, że mówisz, żeby nigdy nie mówić... nigdy"

Offline

 

#3 2012-08-14 19:14:29

zbychu11211

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-03-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: Sierpień 2012 (2)- GG11 - sukces czy porażka?

Zainstalowałem i od samego początku nie mogę tego ogarnąć - mam bajzel w kontaktach pomimo że te zostały pobrane z serwera (przy starej wersji 7 takich cyrków nie było) teraz nie mogę ich ani wysłać na serwer ani do pliku a już tym bardziej załadować listy. Nie ma katalogu publicznego. Jestem zmuszany do podania daty urodzenia (nie wiem kogo interesuje to ile mam lat) a nawet i nazwiska. Gadżety w stylu radio wiadomości czy skrzynka pocztowa nie są mi potrzebne. Przy starszej wersji takich problemów nie było - wszystko było proste przejrzyste i w tym była siła a teraz to potrafi mi wieszać system. Jak widać w każdej dziedzinie się kombinuje jak koń pod górę - z telefonu komórkowego robi się aparat fotograficzny komputer nośnik danych itp. Tutaj jest dokładnie tak samo. A przysłowie mówi że "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Wniosek taki że stare programy były najlepsze no ale w przypadku gg jestem zmuszony używać tej wersji bo wielu ją ma i są większe numery których stare nie obsługuje i nie wiadomo kto pisze.

Offline

 

#4 2012-08-15 00:45:59

 Danielos

Administrator

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2010-03-13
Posty: 165
Punktów :   11 
Blog: Odwiedź mój blog na forum!
WWW

Re: Sierpień 2012 (2)- GG11 - sukces czy porażka?

Kontakty są automatycznie synchronizowane z serwerem więc po co funkcja ręcznego ich wysyłania na serwer bądź na dysk komputera w formie pliku konfiguracyjnego?
Wszystko zmierza ku 'zarządzaniu w chmurze' - tym bardziej komunikatory. Czy się to komuś podoba czy nie, taki trend jest... tym bardziej że stoją za nim tak wielkie korporacje jak Google.
Hehe... nawet Chrome wszystkie zakładki, dane itp. może już w pełni synchronizować z serwerem

W sumie bałaganu z kontaktami nie ma, bo można je pogrupować. Jedynym minusem nowych kompilacji beta jest zbyt duże nadal zapotrzebowanie na pamięć operacyjną... i jej wycieki niestety.


"Nigdy nie mów nigdy! No chyba, że mówisz, żeby nigdy nie mówić... nigdy"

Offline

 
  • Index
  •  » Rok 2012
  •  » Sierpień 2012 (2)- GG11 - sukces czy porażka?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl