Centrum OeS - Vortal&Forum o oprogramowaniu

Forum tylko o oprogramowaniu!

Ogłoszenie

Trwa rozbudowa forum. Wszelkie ręce pomocne do pracy mile widziane! Administracja

#1 2012-07-31 14:47:23

 Damiano

Newsman

Skąd: Gdzieś w Polsce
Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 14
Punktów :   

Sigma OS 2.0

Po pół roku od ostatniej wersji modyfikacji, po ponad miesiącu testów wersji beta mam więc zaszczyt zaprezentować finalną i ostatnią pełną kompilację systemu Sigma OS.

Kompilacja ta oznaczona jest okrąglutkim numerkiem 4500, jest jeszcze bardzo świeża, dopiero kilka godzin temu zamrozony obraz iso.
Jest ona oparta jest na kompilacji Longhorna 4074.

Wersja finalna zawiera szereg znaczących poprawek i zmian, jedną z tych które mogą najbardziej spodobać się użytkownikom jest jeszcze większe odchudzenie systemu, usuniete AQQ, Samurize, OCCT, wczesną alfę Power Shella, WinFS, oraz 99% folderu I386, który był praktycznie bezużyteczny. Dzieki temu system po instalacji zajmuje nie więcej niż 3.5 GB, a obraz iso po podzieleniu i skompresowaniu ma niewiele ponad 1 GB. system stał sie nareszcie lekki, nie ma w nim żadnych śmieci w autostarcie.

Drobnym zmianom uległo środowisko Sigma PE, które teraz jest w wersji 4.1, oprócz wcześniej zintegrowanego Ximage dla LH dodano polecenie fixmbr w konsoli, dzięki czemu mamy pełen zestaw narzędzi zarówno do przygotowywania obrazów wim, jak i do ratowania systemu dotkniętego awarią. Oprócz tego dodałem program do nagrywania płyt DeepBurner który często się przydaje kiedy mamy w dwa napędy w systemie.

Instalator i OOBE są takie same jak w becie, poprawione jedynie zgłoszony błąd z uciętym tekstem i zmienione część komunikatów aby lepiej przemawiały do użytkownika.

W samym systemie jeszcze więcej elementów zostało spolszczonych. W naszym ojczystym języku komunikuje się już menedżer urządzeń, przeglądarka czcionek, bezpieczne usuwanie sprzętu, klawiatura ekranowa, ping, saper oraz wordpad. Dodatkowo poprawiłem kilka tekstów np. Procent zapełnienia w oknie Komputer, lub niewyrównany tekst w ustawieniach przywracania systemu.
Dodano tematy graficzne zrobione przez Domela, i nowy dźwięk startowy z Visty Beta

Oprócz zintegrowanych sterowników do grafiki i sieci w VMware teraz zintegrowałem do systemu także sterownik dźwięku dla tej maszyny wirtualnej, dzięki temu działają tam wszystkie urządzenia mimo tego, że VMadditions sie nie zainstalują.

Zaktualizowano także przeglądarkę Internet Exploder, poprawiłem kilka błędów w obsłudze kart i zmieniłem logo które przez wielu było uznawanych za tandetne.

Zmieniono domyślne ulubione strony IE na bardziej odpowiadające polskim realiom (podobnie jak w Operze w becie).

Zrobiono także autostart płyty DVD i menu startowe którego nie było w becie.

Wszystkie zintegrowane programy zostały zaktualizowane a komunikator AQQ został zastąpiony Starym GG 7.7 z banner Killerem i działającym radiem.

Usuniety całkowicie Sidebar Samurize i powrócono m do starego dobrego standardowego paska z 4074, naprawiono w nim wyświetlanie pokazu slajdów.

Wyłączono dublujące się aplety połączenia sieciowe w panelu sterowania.

Zaktualizowane także pomoc systemową w której zamieszczono porady na temat instalacji Sigmy np. na dyskach SATA.

http://imageshack.us/photo/my-images/42/900eed029e77db92.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/36/028252aad395a961.png/


System został rozdzielony na dwie płyty DVD, obraz pierwszej zajmuje 1.56 GB (po skompresowaniu 1.3 GB) i zawiera sam instalator wraz z Sigmą PE.
Obraz drugiej płyty ma niewiele ponad 1GB, są tam dodatkowe sterowniki, programy np. .Net Framework 2.0 Final i inne dodatki.
Drugi dysk DVD nie jest wymagany do instalacji, jest tam jednak dość duża baza sterowników którą można przeszukać po instalacji Sigmy.
Wiecej na stronie systemu.

http://www.forum.sysbeta.pl/index.php?showtopic=1141

http://wklej.org/id/149239

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace hilding www.kris-pol.eu