Centrum OeS - Vortal&Forum o oprogramowaniu

Forum tylko o oprogramowaniu!

Ogłoszenie

Trwa rozbudowa forum. Wszelkie ręce pomocne do pracy mile widziane! Administracja

#1 2011-03-22 22:41:18

Maro

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-09
Posty: 89
Punktów :   

Vista mojego znajomego

U mojego kolegi w szkole zakupiono cztery nowe komputery. Na obudowie jednego z nich leżały płyty ze sterownikami od płyty głównej, oprogramowanie do nagrywarki oraz oryginalny nośnik systemu Windows Vista OEM. Na kompach był zainstalowany system operacyjny Windows XP Professional SP2, mimo, że na obudowie jednostki centralnej widniała naklejka z logo Windows Vista oraz certyfikat autentyczności z kluczem produktu systemu Windows Vista OEM. Mój kolega zwinął  sobie do domu samą płytę z systemem oraz spisał na kartce z certyfikatu autentyczności klucz produktu. W domu zainstalował Vistę na swoim komputerze i podjął jego aktywację. Ku jego zdziwieniu aktywacja przebiegła pomyślnie i system bez żadnego problemu się zaktywował. Zrobiłem sobie kopię tegoż systemu dla własnego użytku i odłożyłem oryginalny nośnik na jego miejsce, tak jakby nigdy nic. Cieszy się z oryginalnego OS-a, ale najbardziej z tego, że ma go zupełnie za darmo .


Nie wku*wiaj Administratora

Offline

 

#2 2011-03-23 14:40:23

Czapollo

Gość

Re: Vista mojego znajomego

Nie widzę w tym nic niezwykłego. Jeżeli Visty nie było na tym komputerze (lub nawet nigdy nie została zainstalowana) aktwacjs przejdzie bez problemu. Gorzej gdy kiedyś zostanie system ten zainstalowany na tych szkolnych komputerach. Wtedy niestety wygra ten kto ma naklejkę certyfikatu autentyczności na swej obudowie...

 

#3 2012-03-17 21:01:40

 Danielos

Administrator

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2010-03-13
Posty: 165
Punktów :   11 
Blog: Odwiedź mój blog na forum!
WWW

Re: Vista mojego znajomego

Jak powiedział wyżej Czapollo, nic nadzwyczajnego jeśli system nie był jeszcze zainstalowany. Problem zacznie się wtedy gdy na stanowiskach szkolnych aktywacja nie przejdzie, bo okaże się, że kopia ta zainstalowana już jest na innym komputerze. Chyba, że jest to licencja grupowa, ale wtedy nie powinna to być wersja OEM


"Nigdy nie mów nigdy! No chyba, że mówisz, żeby nigdy nie mówić... nigdy"

Offline

 

#4 2012-07-30 17:12:22

 Damiano

Newsman

Skąd: Gdzieś w Polsce
Zarejestrowany: 2012-07-30
Posty: 14
Punktów :   

Re: Vista mojego znajomego

W sumie nic nadzwyczajnego, pewnie jeszcze się znajdą ziomki które tak "zdobyły" Winde

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plmaterace hilding www.kris-pol.eu