Centrum OeS - Vortal&Forum o oprogramowaniu

Forum tylko o oprogramowaniu!

Ogłoszenie

Trwa rozbudowa forum. Wszelkie ręce pomocne do pracy mile widziane! Administracja

#1 2010-07-22 14:23:55

 Danielos

Administrator

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2010-03-13
Posty: 165
Punktów :   11 
Blog: Odwiedź mój blog na forum!
WWW

Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie



Odkąd kiedy na rynku pojawił się Windows 7, zauważyłem, że całkiem niemało użytkowników ma jeden, dość niewygodny problem - po instalacji systemu komputer za pierwszym razem wyłączy się sam po poleceniu wyłącz, a później wyłącza się tylko system a sama jednostka centralna dalej działa. Niestety ten problem i mnie spotkał. Dlatego właśnie postanowiłem napisać tą poradę, bo jak się okazuje, rozwiązanie jest banalne i nawet laicy sobie z tym poradzą (o ile będą wykonywać polecenia krok po kroku). Porada dotyczy wersji 32 i 64 bitowej.

Sposób 1/size]
Jest to najłatwiejszy sposób i najbardziej skuteczny.
Okazuje się, że problem ten pojawia się najczęściej wśród posiadaczy płyt głównych ASUSa z serii P5B do P5K mających karty FireWire. Oto jak rozwiązać ten problem:
[b]Krok 1/b] Klikamy na przycisk otwierający menu Start (koło z logiem Windows)
[b]Krok 2/b] Klikamy prawym przyciskiem myszy na KOMPUTER i z menu kontekstowego wybieramy WŁAŚCIWOŚCI.
[b]Krok 3/b] Po lewej stronie znajduje się link do MENEDŻERA URZĄDZEŃ - klikamy na niego. W zależności jak ustawioną mamy Kontrolę Konta Użytkownika może wyniknąć konieczność potwierdzenia operacji. W wyświetlonym okienku klikamy na TAK.
[b]Krok 4/b] W wyświetlonym oknie MENEDŻERA URZĄDZEŃ odnajdujemy urządzenie Kontrolery hosta magistrali IEEE 1394. Otwieramy go klikając dwa razy. Klikamy na wyświetlone urządzenie poniżej prawym przyciskiem myszy i klikamy na WŁAŚCIWOŚCI.
[b]Krok 5/b] W wyświetlonym oknie przechodzimy na zakładkę ZARZĄDZANIE ENERGIĄ i zaznaczamy opcję ZEZWALAJ KOMPUTEROWI NA WYŁĄCZANIE TEGO URZĄDZENIA W CELU OSZCZĘDZENIA ENERGII i klikamy na OK. Zamykamy wszystkie okna i dla pewności uruchamiamy komputer ponownie. Potem możemy sprawdzić czy zadziałało. Jeżeli nie...

[size=16]Sposób 2/size]
...musimy z edytować klucz w rejestrze. UWAGA! Trzymaj się dokładnie podanych wskazówek. Jeden drobny błąd może poskutkować nawet awarią systemu.
[b]Krok 1/b] Naciskamy kombinację klawiszy Windows+R i w wyświetlonym oknie Uruchamianie, wpisujemy REGEDIT i zatwierdzamy ENTEREM. W przypadku wyświetlenia okna UAC zatwierdzamy chęć działania naciskając na TAK.
[b]Krok 2/b] Otwieramy klucze: HKEY_LOCAL_MACHINE, SOFTWARE, MICROSOFT, WINDOWS NT, CURRENTVERSION, i zaznaczamy klucz WINLOGON.
[b]Krok 3/b] Po prawej stronie odnajdujemy klucz PowerDownAfterShutdown i klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy MODYFIKUJ. Zmieniamy wartość na 1 i klikamy na OK. (W razie gdy takiego klucza nie ma przejdź do kroku 4)
[b]Krok 4/b] Jeżeli nie znajdujemy takiego klucza, trzeba go utworzyć. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na puste pole, wybieramy NOWY, WARTOŚĆ CIĄGU. Nazywamy go tak jak w kroku 3 i zatwierdzamy ENTEREM. Tak samo jak w kroku poprzednim podajemy mu wartość 1.
[b]Krok 5/b] Zamykamy wszystkie okna i uruchamiamy system ponownie. Teraz sprawdzamy. Jeżeli to jeszcze nie pomaga...

[size=16]Inne sposoby...

...trzeba będzie sprawdzić czy w biosie włączona jest opcja Zaawansowane Zarządzanie Energią (acpi). Jak to zrobić - przeczytacie w instrukcji obsługi waszej płyty głównej. Można jeszcze sprawdzić czy akcja przycisku zasilania jest ustawiona na zamknij. W tym celu trzeba przejść do Panelu sterowania, Sprzęt i  dźwięk, Opcje zasilania, Zmień ustawienia planu przy opcji która jest zaznaczona w waszym systemie, kliknąć na Zmień zaawansowane ustawienia zasilania i w wyświetlonym oknie kliknąć na plusy Przyciski zasilania i pokrywa, Akcja przycisku zasilania, i w razie potrzeby zmienić ustawienie na Zamknij i zatwierdzić OK. Zawsze możemy jeszcze sprawdzić we właściwościach Menu Start czy akcją przycisku zasilania jest właśnie Zamknij. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na koło start i wybieramy Właściwości i sprawdzamy czy Akcją przycisku zasilania jest Zamknij. Jeśli nie ustawiamy na taką i klikamy na Zastosuj i OK.

Danielos


"Nigdy nie mów nigdy! No chyba, że mówisz, żeby nigdy nie mówić... nigdy"

Offline

 

#2 2010-10-05 10:04:29

Karalutek

Gość

Re: Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

Co to ma Być Kopiujesz nie swoje artykuły i jestes z siebie zadowolony hmmmmmmm... no to posluchaj napisałem tern artykuł jakieś pół roku tem w kazdym razie ukradłes mój artykuł !!!!! ;/

 

#3 2010-10-05 10:09:10

jurek

Gość

Re: Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

Niewiem o co chodzi ale nie podoba mi się to że ktoś kradnie czyjeś artykuły naprawde nie powinno byc tego na forum ;//////

 

#4 2010-10-05 10:11:38

Gandekol

Gość

Re: Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

Tak to dajcie jakiś dowód że to nie jego artykuł hmmm...!!!!

 

#5 2010-10-05 10:17:04

Webamser22

Gość

Re: Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

Odawalcie sie od Adminów tego forum zazroscicie bo nie umiecie nic takiego poprowadzić Tępaki żal mi was

 

#6 2010-10-05 10:20:37

karalutek

Gość

Re: Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

Do @webaster22.

A ty co Frajerze umiesz hmmm...????
Najpierw zastanów się nad sobą a potem oceniaj innych to jest moj artykuł i rządam aby administratorzy tego forum usuneli ten artykuł!!!!!!!!!!!!

 

#7 2010-10-05 10:22:03

Webamser22

Gość

Re: Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

@karalutek
ty możesz sobie rządzić w domu i to jak ci mama pozwoli a nie na czyimś forum.dziecko Neo

 

#8 2010-10-07 20:38:02

 Danielos

Administrator

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2010-03-13
Posty: 165
Punktów :   11 
Blog: Odwiedź mój blog na forum!
WWW

Re: Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

@Karalutek
Jak chciałeś, admin się odezwał Powiadasz, że artykuł skopiowany? Przykre, ale za nim kogoś oskarżysz podaj dowód na swoją tezę. Pokaż stronę w której jest ten sam artykuł zamieszczony wcześniej niż ten. Czekam.


"Nigdy nie mów nigdy! No chyba, że mówisz, żeby nigdy nie mówić... nigdy"

Offline

 

#9 2010-10-07 20:40:51

 Danielos

Administrator

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2010-03-13
Posty: 165
Punktów :   11 
Blog: Odwiedź mój blog na forum!
WWW

Re: Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

@Karalutek
Pamiętaj, że na tym forum nie wyzywamy nikogo, pod żadnym względem, nawet jeżeli jest całkowicie zielony z danego tematu i wypisuje głupoty. Przeczytaj najpierw regulamin a potem zabieraj głos, inaczej będę musiał usunąć twoje posty.


"Nigdy nie mów nigdy! No chyba, że mówisz, żeby nigdy nie mówić... nigdy"

Offline

 

#10 2012-03-03 20:24:02

 Danielos

Administrator

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2010-03-13
Posty: 165
Punktów :   11 
Blog: Odwiedź mój blog na forum!
WWW

Re: Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

@allenePanek
Zgadza się, no chyba, że Windows Seven próbujesz uruchomić na wiekowym komputerze. Nie wiem czy znasz polski - komentarze piszesz w angielskim, ale za to wiesz o czym jest artykuł po polsku. W każdym razie nie uważam by problem leżał po stronie wieku sprzętu ale w czym innym. Być może jakiś konflikt lub wada fabryczna serii płyt Asusa… Nie tylko ja miałem z tym problem - szukając rozwiązania zauważyłem, że jeszcze wiele innych osób miało właśnie ten sam problem i właśnie z płytami Asusa. W Siódemce objawiał się problem tak a w XP chyba nie za każdym razem mi wykrywał kartę FireWire (ale pewności nie mam, kiedy trzeba było to wszystko mi działało, więc problemem się tak nie interesowałem).


"Nigdy nie mów nigdy! No chyba, że mówisz, żeby nigdy nie mówić... nigdy"

Offline

 

#11 2012-03-17 21:55:22

gracjan

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-17
Posty: 2
Punktów :   

Re: Komputer z Windows 7 nie wyłącza się samodzielnie

Po co to forum ja nie wiem pewnie jakieś dzieciaki z podstawówki założyły i udają że się znaja ;/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl