Centrum OeS - Vortal&Forum o oprogramowaniu

Forum tylko o oprogramowaniu!

Ogłoszenie

Trwa rozbudowa forum. Wszelkie ręce pomocne do pracy mile widziane! Administracja

#1 2010-07-02 13:02:00

 Danielos

Administrator

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2010-03-13
Posty: 165
Punktów :   11 
Blog: Odwiedź mój blog na forum!
WWW

Service Pack 1 dla Siódemki żadną rewolucją

Service Pack 1 dla Siódemki żadną rewolucją



Ciekawy test udostępnionej przez Microsoft bety Service Packa 1 dla Siódemki przeprowadzili dziennikarze Komputer Świata. Okazało się, że Ci którzy wstrzymują się z kupnem najnowszych okienek do czasu wydania pierwszej paczki serwisowej nie potrzebnie czekają. Pomimo faktu, że w Service Packu wciśnięto około 400 poprawek, pod względem szybkości i stabilności Windows 7 SP1 wypada prawie tak samo jak bez dodatku. Wyniki szybkości wskazują na nieznaczy wzrost wydajności ale mieści się to w błędzie statystycznym. W nowym Service Packu pojawiła się również poprawka eliminująca problemy z obsługą dysków SSD przez nowe okienka (która poniekąd dostępna jest jako osobna aktualizacja już od kilku miesięcy). Niestety na tym polu jest jeszcze dużo do zrobienia. Wydajność szybkiego dysku SSD OCZ Vertex pod kontrolą Windows 7 SP1 zmalała o kilkanaście procent(!). Test wykazał również bardzo pozytywną zmianę...w szybkosci instalowania dodatku. W stosunku do Visty, nowy dodatek serwisowy dla Siódemki instalował się dwukrotnie krócej i pozostawił znacznie mniej śmieci!

Cały test możecie przeczytać na stronie Komputer Świata: komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2010/06/windows-7-service-pack-1-beta-nie-warto-czekac.aspx (Dla nowicjuszy: przed komputerswiat wpiszcie http://www.)

Danielos


"Nigdy nie mów nigdy! No chyba, że mówisz, żeby nigdy nie mówić... nigdy"

Offline

 

#2 2010-09-02 17:50:18

ManiekManiekowski

Gość

Re: Service Pack 1 dla Siódemki żadną rewolucją

Całe szczęście, że kupiłem siódemke już teraz. Miałem czekać do wydania pierwszego SP ale w końcu nie wytrzymałem go kupiłem. Dobrze zrobiłem. Windows 7 jest naprawdę stabilnym systemem

 

#3 2010-09-02 17:53:56

Laik

Gość

Re: Service Pack 1 dla Siódemki żadną rewolucją

Zastanawia mnie jedna rzecz: skoro ten Service pack bedzie miał praktycznie wszystkie wydane dotąd poprawki to po co go instalować?

 

#4 2010-09-02 18:04:01

 Danielos

Administrator

Skąd: Sosnowiec
Zarejestrowany: 2010-03-13
Posty: 165
Punktów :   11 
Blog: Odwiedź mój blog na forum!
WWW

Re: Service Pack 1 dla Siódemki żadną rewolucją

@Laik
Zauważ, że w Service Packu 1 zamieszczonych zostało ok. 400 poprawek już udostępnionych ale niekoniecznie na Windows Update. Zobacz sobie ile masz już zainstalowanych poprawek. Na pewno będzie ich w okolicach 50-60. Otóż Microsoft wydaje wiele poprawek które w codziennym użytkowaniu nie są potrzebne. Wszystkie one znajdują się na stronie Microsoftu w pomocy technicznej. Proponuje Ci tam zajżeć i poczytać czego one dotyczą.


"Nigdy nie mów nigdy! No chyba, że mówisz, żeby nigdy nie mówić... nigdy"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl